Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

Forum maviş, Ev Yapımı Doğal Nutella

BELGİN

Emektar Admin
Web sitesi
www.forummavis.com
[h=2]
[/h]
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 2 silme yemek kaşığı un
  • 2 tepeleme yemek kaşığı tereyağı
  • 4 silme tatlı kaşığı kakao
  • 4 yemek kaşığı süt
  • 1 su bardağı yakın fındık
  • 6 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 2 vanilya
[h=2][/h]Daha önce yaptığım nutella çok beğenilince gerçek nutellaya benzetme isteğim daha da arttı ve farklı ölçülerde bir daha denedim sonuç süper. Bence bu nutellam daha çok benzedi. çok beğenilmesinin sebebi doğal olması ve yumurta olmaması tek hazır malzeme kakao ve vanilya o da paketi dışında bulması zor. İki tarifi de deneyin hangisini beğeneceksiniz yorum yazarsınız. Benim çocuklar bayıldı artık katlı malzemeli nutella almıyoruz. Üstelik oğlum gerçek nutella yapay olduğunu söyledi senin ki çok güzel anne dedi. Ee çocuklarda beğendiyse sorun yok. Zaten onlar için yapıyoruz.
Gelelim tarife;
Tereyağı şeker ve unu bir tavada şeker ve tereyağı eriyene kadar az kavuruyoruz. çok kavurmayın yanmasın. Soğuyunca robotun hızlı kısmında çeviriyoruz fındıkları ekleyip fındıklar krema gibi olana kadar çeviriyoruz sonra sütü ekleyip tekrar çeviriyoruz daha sonra sırayla pudra şekeri vanilya kakaosunu ekleyip her birini eklediğimizde çevirmeye devam ediyoruz. Nutella hazır afiyet olsun.
Bu arada sütü günlük süt kullanmayın daha dayanması için uzun ömürlü sütü tercih edin. Bir de normal dolapta 2-3 hafta dayanır diye tahmin ediyorum buz dolabında daha uzun süre dayanır. Ama donar yani katılaşır o yüzden yemeden bir müddet önce çıkarabilirsiniz. Ben normal dolapta saklıyorum kıvamı değişmesin diye ölçüsü de zaten az hemen bitiyor bozulduğunu hiç görmedim az ölçüden yaptığım için. Böyle taze taze daha iyi.

emegine saglik ablaaaa

Afiyet olsun ablam.

Geri
Üst Alt