Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

BELGİN

Emektar Admin
Web sitesi
www.forummavis.com
[h=2]
[/h] Kek için:

• 4 adet yumurta
  • 3 Türk kahve fincanı şeker
  • 1 çay bardağı süt
  • 2. 5 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 3 Türk kahve fincanı un.
Keki ıslatmak için:

• 1. 5 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı sade nescafe
Üzeri için;

• 1 paket krem şanti
  • 1. 5 su bardağı süt
Sos için:

• 2 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı şeker
  • 1 tatlı kaşığı un
  • 1 tatlı kaşığı nisaşta
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
[h=2][/h] Öncelikle üzeri için süt ve krem şantiyi koyulaşana kadar çırpıp buzdolabının rafına kaldıralım. Keki ıslatmak için sütü hafif ılıtıp üzerine kahveyi ekleyelim ve eriyene kadar karıştıralım soğumaya bırakalım. Kek için yumurta ve şekeri krema haline gelene kadar iyice çırpalım. Sütü kakaoyu ekleyip tekrar çırpalım. Un vanilya kabartma tozunu da ilave edip karısına kadar son kez hafif çırpalım. 28. 28 cmlik kare borcamın alt tabanını hafif yağlayalım ve kek harcını kenarlardan başlayarak güzelce dökelim ve bir kaç defa sert bir yere vurduralım ki hava kabarcıkları çıksın. 180 derce önceden ısıtılmış fırında keki kontrollü pişirelim. Benim kekim 25 dakikada pişti. Daha sonra fırından kekin üzerine hemen soğumuş olan nesacfeli karışımı eşit bir şekilde dökelim ve keki soğumaya bırakalım. Kek soğuyunca üzerine dolaptaki krem şantiyi eşit bir şekilde sürüp keki 1 saat kadar dolapta bekletelim. Sos için şeker un nişasta vanilya ve kakaoyu bir tencereye alıp karıştıralım. Üzerine sütü ilave ederek çırpıcıyla sürekli hızlı hızlı karıştıralım ve kaynayıp kıvam almaya başladığında ocaktan alalım ve ılınmaya bırakalım. Ara sıra karıştıralım ki üzeri kabuk tutmasın. Daha sonra ılımış olan sosu kekimizin üzerine eşit bir şekilde dökelim ve pastamızı 2- 3 saat dinlendirip servis yapın. Afiyet olsun.

Ben bu pastayı hiç sevmiyorum. Çok ağlıyo :eek: Tabiki şaka elinize tarifinize sağlık. çok Teşekkürler Belgin hanım.

Ağladığı için zaten adını ağlayan pasta koyduk efendim.Afiyet olsun :)

​Emegine yüregine saglik paylaşım adına tşklr

Çok teşekkürler.

Geri
Üst Alt