Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

Forum maviş, Çikolatalı Çıtır Kozalak(5 Dakikada)

BELGİN

Emektar Admin
Web sitesi
www.forummavis.com
WkzzVY.jpg

[h=2][/h]
  • 1. 5 su bardağı tahıl gevreği ya da mısır gevreği (ben lifalif kullandım)
  • 2 paket çikolata (toplamda 160 gr)
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
Üzeri için:

• Yeşil fıstık
  • Fındık kırıntısı
[h=2][/h]Lezzetli mi lezzetli çıtır çıtır çikolata kaplı gevrekler. Sadece 3 malzemeyle 5 dakikada lezzet topları hazırlamaya ne dersiniz;) hem çocukların hem de büyüklerin çok seveceği bir tarif bundan eminim, kesinlikle denemeye değer misafirlerinize de gönül rahatlığıyla kısa sürede hazırlayıp sunabilirsiniz. Ben iki kişilik yaptım daha çok isterseniz malzemeleri artırabilirsiniz;) Haydi o zaman geçelim yapılışına;)
Çikolataları küçük küçük parçalara ayırıp benmari usulü eritelim. Tamamen erimesine yakın 2 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyelim ve karıştırarak pürüzsüz bir kıvam almasını sağlayalım. Sıvıyağı, çikolatayı biraz daha inceltmek için kullanıyoruz;) şimdi tahıl gevreklerini erittiğimiz çikolatanın içine koyup güzelce karıştıralım. Limon sıkacağının boşluğu içerisine streç film koyup kaşıkla çikolatalı gevrekleri dökelim dolduralım. Sonra yağlı kağıt serdiğimiz bir tepsiye ters çevirelim. Bütün harç bu şekilde bittikten sonra üzerine çikolata donmadan fındık parçaları, yeşil fıstık, hindistan cevizi ne arzu ederseniz serpin. Ve donması için dolabın normal kısmına kaldırın. Yarım saat veya 1 saat içinde donup servis yapılacak hale gelecektir. Daha sonra servis tabağına alıp servis yapabiliriz;) gerçekten bayılacaksınız, harika bir lezzet. Afiyet olsun.
2764.png
2764.png

Emeğine sağlık Belgin, paylaşım için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim Efe hoşgeldin.

Geri
Üst Alt