Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

BELGİN

Emektar Admin
Web sitesi
www.forummavis.com

• 150 gram tereyağı
  • 1 tane yumurta
  • 2 su bardağı un
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • Ben 2-3 çorba kaşığı soda ekledim ama mecbur değil unum fazla kaçmıştı biraz
    1f601.png
  • 1 çay bardağı ince çekilmiş fındık
Süslemek için;

• Fındık taneleri
  • Veya badem taneleri
[h=2][/h]Merhaba arkadaşlar. Bundan 17 sene önce bu sonsuzluk şekli şimdiki kadar meşhur değilken sevgili eşim bana yazdığı mektuplarını bu işaretle noktalardı. Ben de 16. Evlilik yıl dönümümüze aynı şekilli kurabiyeler yapmak istedim. Fikir eşimin çok hoşuna gitti. Allah hepimizin gönlündeki sevgiliye kavuşup sonsuza dek bir arada olmayı nasip etsin inşallah diyerekten tarifime geçiyorum.
Tüm malzemelerimizi yoğurma kabına alıp kurabiye hamurumuzu yoğuralım. Buzdolabında yarım saat kadar dinlendirelim. Resimlerde de görüleceği gibi şekillendirelim kurabiyelerimizi. Orta kısma fındık badem gibi kuruyemiş oturtalım. İsteyen boş da yapabilir tabiki ama biz bu şekilde çok beğendik
263a.png
160 derece önceden ısıttığımız fırında 15 dakika kadar pişirelim. Ilımadan kaldırmayalım ki kırılmasınlar. Dayanamayanlar benim gibi bir iki taneyi çatalla bütün şekilde narince kaldırıp yiyebilir ama
1f609.png
Afiyet olsun Aşkınız sonsuz huzurunuz bol olsun.

​Emegine yüregine saglik paylaşım adına tşklr

Çok teşekkür ederim Mustafa.

Hah,yemediğimiz birtek sonsuzluk kurabiyesi kalmıştı onu da yedik şükür.:D Emeğine tarifine sağlık Belgin kardeşim.Teşekkürler

Teşekkür ederim abi evet sonsuzluk olmazsa olmazdı dimi ama :D

Geri
Üst Alt