Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

Forum maviş, Sütlü Çikolata Rüyası

BELGİN

Emektar Admin
Web sitesi
www.forummavis.com
[h=2]
[/h]
  • 1 lt süt
  • 1 su bardağından 1 parmak eksik un
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı ya da margarin
  • 1 paket vanilya
Üst kısmı için:

• 2 paket sütlü çikolata (80 gramlıklardan toplamda 160 gr)
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
Süslemek için:

• 1 poşet krem şanti
  • 1 çay bardağı süt
  • Çikolatalı fındık topları
[h=2][/h]Eğer benim gibi ‘çikolatasever’lerdenseniz bu tarif tamda size göre
1f60b.png
yapımı da çok pratik. Çikolata kaplı kesme kakaolu puding. Haydi geçelim yapılışına.
1f447.png
1f447.png

Tencereye süt, un, şeker ve kakaoyu alıp karıştıralım ocağa koyup sürekli karıştırarak koyulaşana kadar pişirelim. Göz göz olup kaynamaya başladığında vanilya ve bir tatlı kaşığı tereyağı ekleyip karıştıralım. Ocaktan alalım. Ben küçük boy borcam kullandım. Boyutunun anlaşılması için fotoğraflarda büyük borcamın içine koydum küçüğünü kullandım. 9 dilim elde ettim. Dilerseniz malzemeleri artırıp büyük borcama da yapabilirsiniz. Borcamın altını ve kenarlarını margarinle yağlayalım. Hazırladığımız pudingi içine dökelim. Soğumaya bırakalım. Oda ısısında ılıdığında dolaba kaldıralım biraz daha soğusun. Puding dolapta soğurken biz de üzerinin çikolatasını hazırlayalım. 2 paket çikolatayı 3 yemek kaşığı sıvı yağla birlikte tavaya alıp eritelim. Tamamen pürüzsüz bir kıvam aldığında soğumuş pudingin üzerine döküp yayalım. Dolaba kaldıralım. 4-5 saat üzerindeki çikolatanın tamamen donmasını bekleyelim. Çikolata donduktan sonra dilimleyip servis yapabiliriz. Üzerini de ben kakaolu kremşanti ile süsledim. Siz de istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun
1f64b.png
1f44c.png

Geri
Üst Alt