Neler yeni
  • ☼ FLaTCaST ELELE'YE FACEBOOK , RESMİM.NET , HIZLIRESİM.COM , TİNYPİC.COM , PİC-UPLOAD.DE , DİRECTUPLOAD.NET aracılığı ile resim, gif vb. görseller kesinlikle eklenmemesi önemle rica olunur. Eklendiği an görevli arkadaşlar tarafından silinecektir!!! ☼

Didenur

FCTS Üye
Şahsın birisi halife Ömer b. Hattab’a Hz. Ali hakkında şikâyette bulundu. O esnada Hz. Ali’de

orada bulunuyordu. İkinci halife Hz. Ali’ye yönelerek Ey Ebul Hasan! Kalk ve hakkında şikâyette bulunan kişinin yanında dur, dedi. Hz. Ali kalkarak müşteki şahsın yanında durdu ve taraflar iddia ve delilleri sundular ve dava sonuçlandı ve müşteki şahıs oradan ayrıldı ve Hz. Ali’de yerine oturdu.

O esnada ikinci halife Hz. Ali’nin suratının asıldığını ve bir şeye kızdığını anladı ve nedenini öğrenmek için Hz. Ali’ye yöneldi ve bu şekilde yargılanmaktan dolayı mı öfkelendin ey Ali, dedi.

Hz. Ali evet diye cevap verince halife Ömer neden diye sordu.

Hz. Benim rahatsız olmamın sebebi, senin müşteki sahsın yanında beni künyemle çağırmandı. Oysa aramızda hiçbir fark gözetmeksizin beni de ismimle çağırman gerekiyordu!

Emeğine yüreğine sağlık.. Güzel paylaşımın ve emeğin için teşekkürler

Emeginize saglik güzel paylasim i,çin tesekkürler

Geri
Üst Alt